Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Power Plant®

Průměrné hodnocení: 4.5 (17× hodnoceno)

Hned při uvedení na trh v roce 1997 dosáhla odrůda Power Plant okamžitého úspěchu; jedná se o vysoce stabilní klasiku se skvělými parametry. Power Plant je převážně sativa původem z jižní Afriky a její původní verze je nyní k dostání pouze u Dutch Passion. Má velmi dobré výsledky při pěstování v indooru, ve skleníku i outdooru (dobře se jí daří ve středomořském klimatu). Rovněž je oblíbená vzhledem ke svému léčebnému uplatnění. Power Plant je jedním ze základních kamenů kolekce Dutch Passion a podobně jako White Widow je považována za legendu Dutch Passion. Vždy se pěstovala křížením mezi sebou pouze u Dutch Passion, nikdy se nehybridizovala a zůstává čistou a stabilní odrůdou těšící se vynikající a zasloužené pověsti. Když se objevila poprvé, chtěly ji v nabídce mít všechny holandské coffeeshopy, a na menu je dodnes.

Vyznačuje se svěží příchutí, jemným a lahodným kouřem, který zanechává sladkou chuť na patře. Rostliny dosahují výšky 1–1,5 m a palice bývají často 30 centimetrů i více dlouhé, přičemž obsahují malé lístky. Venku období květu nastupuje pozdě, rostliny ale dozrávají rychle a obvykle jsou zralé zhruba ve druhém týdnu října. Při pěstování v indooru nasazuje do květu jeden týden po zkrácení cyklu světla na 12 hodin a období květu typicky trvá 8 týdnů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o čistou, nehybridizovanou odrůdu, je to velmi uniformní, konzistentní a předvídatelná kytka. Power Plant je jednou z původních nekomplikovaných klasických odrůd, které by měl vyzkoušet každý.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
převážně sativa
Doba květu indoor
8 týdnů
Doba květu outdoor
začátek října
Genetika
Africa IBL
Šlechtitel
Dutch Passion
Země
Nizozemsko

Indikace

S jakými obtížemi vám může tato odrůda pomoci

Účinky

Jak na vás bude odrůda působit

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!