Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Sucho v očích

Sucho v očích

Účinky – Sucho v očích

Co se očí týče, největší problém pro uživatele konopí představuje obvykle jejich zarudnutí, avšak to není jediná nepříjemnost, s níž se setkáváme: mnoho kuřáků čas od času trápí symptomy velmi podobné syndromu suchého oka.

Častý problém

Syndrom suchého oka představuje poměrně rozšířenou obtíž, která způsobuje poruchu takzvaného slzného filmu na povrchu oka.

Mezi hlavní příčiny patří zánětlivé procesy, zvětšení povrchu oka v důsledku nemoci (například při problémech se štítnou žlázou), nevhodné prostředí (prach, kouř), vedlejší účinky některých léků, případně i nesprávně provedený kosmetický zákrok.

Hlavní projevy a léčba

Porucha slzného filmu se nejprve léčí speciálními očními kapkami, v případě neúspěchu medikamenty stimulujícími produkci slz a/nebo protizánětlivými léky. V extremních případech může být nutná i operace.

Naštěstí pro většinu uživatelů konopí platí, že suché oči představují jen občasný a krátkodobý vedlejší účinek po konzumaci rostliny, a proto není potřeba problém nějak léčit. Přesto celá řada příznivců konopí používá oční kapky, aby své oči trochu zavodnili a zbavili se zarudlosti.

Pokud trpíte na suché oči pokaždé, když užijete konopí, vyzkoušejte oční kapky anebo zvažte, zda by nebylo vhodné dát si na nějakou dobu pauzu. Očím zcela jistě neprospívá ani to, když se jedinec celý den zkuřuje a nedělá nic jiného, než že kouká do monitoru počítače nebo na TV.