Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Euforia®

Průměrné hodnocení: 4.6 (29× hodnoceno)

Euforia je speciální odrůda, který pochází z programu Dutch Passion z roku 1996 zaměřeného na šlechtění skunků. V rámci tohoto programu si vytvořili širokou rodinu skunků, do níž patří i původní Skunk #1, Skunk#11, Skunk Passion, Orange Bud a Euforia. Euforia zpočátku upoutala jejich pozornost tím, že se osvědčila jako spolehlivě stabilní odrůda, u níž všechny rostliny vypadají mimořádně dobře. Podle zpráv holandských venkovních pěstitelů podává Euforia v dobrém létě vynikající výkony. Ideální jsou pro ni skleníky, kde ji lze sklízet zhruba koncem října nebo začátkem listopadu. Snadno se klonuje a jedná se o dokonalou mateřskou rostlinu pro odběr řízků, z nichž vyrostou zdravé a stejné rostliny. Řada pěstitelů ji využívá právě kvůli stabilní genetice a snadnému klonování.

Pěstitelé léčebného konopí od 90. let až do současnosti potvrzují, že se jedná o dobrý prostředek pro úlevu od bolesti a zejména proti stresu.

Rostliny jsou 1–1,5 metru vysoké, mají svěží vůni a bohatou skunkovou příchuť, která ovšem není příliš sladká. Poměr palic vůči listům je zhruba 50 : 50. Při pěstování v indooru se doporučuje rostliny sklízet po 7 týdnech, 8 je maximum. Je to stabilní odrůda a z léčebného hlediska skýtá úlevu při stresu, jedné z hlavních civilizačních chorob dneška. Tuto speciální krásku ze skunkové edice z 90. let si podle odborníků z Dutch Passion určitě zamilujete.

1. místo – Highlife Cup 2002
2. místo – HTCC 2000

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
indika/sativa
Doba květu indoor
8 týdnů
Doba květu outdoor
říjen / listopad
Genetika
Neznámý Skunk
Vůně
svěží
Výška rostliny
150 cm
Šlechtitel
Dutch Passion
Země
Nizozemsko

Indikace

S jakými obtížemi vám může tato odrůda pomoci

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!