Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Skunk

Slovo skunk se v Americe používá pro označení charakteristického aroma konopí, zatímco v Evropě slouží jako slangové pojmenování zastřešující všechno konopí s vysokým obsahem THC, tedy to „nejsilnější“ z hlediska psychoaktivních účinků.

Původní a originální odrůda Skunk#1  je legendou seedbanky Dutch Passion. Jde o hvězdu konce sedmdesátých let, která prošla mnoha proměnami a která je ve světě konopí i dnes stálicí.

 

Skunk = hodně THC?

Jaký je ale důvod pro odlišné významy samotného výrazu v konopné subkultuře Ameriky a Evropy? Jak to, že v Američanech slovo skunk evokuje odér a vůni, kdežto v Evropanech sílu a potenci? Důvodem je nedostatečná informovanost, obzvlášť co se genetiky a skutečných původů odrůd týče.

V Nizozemsku a posléze i v USA se o skunku hovořilo vždy, když někdo ucítil výrazné aroma kvalitního konopí. Ostatní Evropané si však tento termín nikdy nepřestali asociovat se schopností té či oné odrůdy „zkouřit“. Skunk tak v Evropě vstoupil do pouliční terminologie a v populární kultuře se uchytil jako nejběžnější termín pro kteroukoliv odrůdu s vysokým obsahem THC.

 

Odrůda Skunk#1

Ke stabilizaci odrůdy Skunk#1 došlo již v sedmdesátých letech minulého století a od roku 1978 až do dnes ho Dutch Passion má ve své nabídce. Skunk#1  je jednou z nejkonzistentnějších a nejpředvídatelnějších odrůd, které lze dnes pěstovat. Genetické vlastnosti odrůdy si oblíbili šlechtitelé a producenti po celém světě a začali ho hojně využívat při křížení, proto dnes můžeme v nabídkách seedbank najít desítku „skunků“. Sama společnost Dutch Passion dbá úzkostlivě na to, aby v jejich nabídce bylo jméno „Skunk“ používáno jen u těch druhů, které jsou opravdu „věrné“ a vycházejí z originálního Skunk#1  .

Skunk