Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Konopná prodejna

Konopné výdejny nebo prodejny (anglicky dispensaries) jsou zařízení, kde se prodává nebo vydává určité zboží obsahující konopí. Tyto obchody se poprvé objevily v americké Kalifornii, která jako první stát legalizovala v roce 1996 léčbu konopím. Tehdy si v San Franciscu otevřel Dennis Peron první výdejnou tohoto druhu nazvanou Cannabis Buyers Club.

 

I když čelil Cannabis Buyers Club mnoha těžkostem, Dennisův splněný sen nakonec vydláždil cestu pro budoucí prodejny nejen s lékařským, ale od roku 2014 v některých státech i s rekreačním konopím.

 

První prodejna rekreačního konopí

Úplně první obchod s rekreačním konopím, nazvaný 3D Cannabis, otevřel své dveře veřejnosti 1. ledna 2014 v Coloradu. Prvním zákazníkem se zájmem o rekreační konopí byl veterán z Irácké války Sean Azzariti. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou, na kterou v tomto státě nemůže získat povolení užívat léčebné konopí od lékaře (respektive v té době nemohl, dnes už je i tato diagnóza na seznamu povolených nemocí, na které je možné předepisovat léčebné konopí).

 

Co najdeme v typické konopné prodejně

Ve většině konopných výdejen či prodejen se setkáme se sušenými květy (palicemi), které si můžete prohlédnout, očichat, ale velmi pravděpodobně se jich nebudeme moci dotknout. Nabídka květů obvykle zahrnuje sativy, hybridy všeho druhu a indiky – spolu s výsledky testů, aby bylo zřejmé, kolik procent THC a dalších kanabinoidů a terpenoidů vzorek obsahuje. Výsledky testů také zaručují, že konopí neobsahuje plísně.

Prodejny nabízejí také koncentrované konopí v různých formách, jakými jsou hašiš nebo různé druhy extraktů. V neposlední řadě bývají v obchodě poradci, kteří vám pomohou vybrat si ten nejlepší produkt pro vaši potřebu. Poradcem (anglicky budtender, což je odvozené od slova bartender – barmana) se může stát každý, kdo má velmi dobré znalosti o všech produktech, které daný obchod prodává, a dokáže vám poradit s výběrem.

Konopná prodejna