Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Bílé odrůdy

Odrůdy konopí, jejichž název zahrnuje slovo „bílý“, jsou variety hybridních semen s výrazným výnosem hutných palic. Ty jsou ke konci kvetení pokryté hustou vrstvou pryskyřičných krystalů. Bílé odrůdy konopí mívají silnou genetickou základnu v indice a produkují tlusté a pevné květy, které rychle dozrávají, což jen zvyšuje jejich oblibu.

 

I když mnoho odrůd bílého konopí hrdě odkazuje na to, že jsou přímým potomkem slavné Bílé vdovy (White Widow), nemusí tomu tak být vždy. V podstatě jakékoli druhy, které jsou natolik potentní, že je v době květu obalí tolik pryskyřice, až „zbělají“, pak mohou být pyšnými šlechtiteli nazvány bílými.

 

Bílá vdova a Bílý Rus

Lidé, kteří mají rádi Bílou vdovu, by při rozhodování, co příště vyzkouší, neměli minout Bílého Rusa, kterého původně vyšlechtili v holandské seedbance Serious Seeds. Jedná o indika-dominantního křížence dvou legend growingu a šlechtění – právě Bílé vdovy a AK-47, který byl svého času (na konci devadesátých let) považován za nejsilnější odrůdu na světě s THC přesahujícím 22 procent. Dnes samozřejmě existuje řada odrůd, jež mají podíl THC i kolem 30 procent, což ovšem ještě před nějakými patnácti či dvaceti lety rozhodně nebylo zvykem.

S každou další paličkou, sklizní nebo jointem se ukazuje, že varianty bílého konopí patří k trvale nejsilnějším a nejoblíbenějším, přičemž celkově poskytují uživatelům konopí silný pocit hlubokého fyzického uvolnění, intorspekce a klidu.

Bílé odrůdy

Související termíny