Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Royal Gorilla

Průměrné hodnocení: 3.7 (6× hodnoceno)

Royal Gorilla je potentní hybrid, který byla donedávna k dostání pouze v USA. Díky své léčebné potenci najde Royal Gorilla využití například při problémech s chronickou bolestí a podobně. Royal Gorilla je jednou z nejdiskutovanějších konopných odrůd, které se za poslední dobu dostaly z USA do Evropy. Ve Spojených státech si rychle získala dobré jméno u všech konopných znalců. Nicméně k jejímu objevu došlo pouhou shodou okolností. Dva šlechtitelé ze Spojených států, Joesy Whales a Lone Watie, vyšlechtili tuto genetiku poté, co Joesyho odrůda Chem Sis nešťastnou náhodou zhermafrodila a opylila jeho Sour Dubb. Neví se přesně, proč se Lone rozhodl uschovat nějaká semínka, zatímco Joesy kytku vyhodil. Možná jen ze zvědavosti semínka vysadil a počkal si, co z toho bude. A tak se zrodila odrůda Gorilla Glue neboli Royal Gorilla! Oba vášniví šlechtitelé okamžitě věděli, že vytvořili něco skutečně unikátního. Rostlinu podrobili testům a byli ohromeni obsahem kanabinoidů. Novou kytku přezdili Gorilla Glue neboli „Gorilí lepidlo“ – oficiální verze zní tak, že se nechali inspirovat šíleným množstvím pryskyřice, které tato odrůda zvládne vyprodukovat. Jakmile se kytky dotkli, tak se už neodlepili… Na druhou stranu se Royal Gorilla vyznačuje vyváženým a relaxačním účinkem, který léčebného uživatele doslova „přilepí“ ke gauči.

Royal Gorilla se nepěstuje kvůli výnosu a kvantitě palic, ale kvůli jejich vysoké kvalitě. Dá se pěstovat v indooru i outdooru. Bude mít masivní palice a nádherné, limetkově zelené listy. Kvůli značné tvorbě pryskyřice se brzy pokryje spoustou trichomů, které se na sluníčku krásně třpytí. Coby léčebná odrůda má silný uklidňující účinek a slouží k odbourání stresu. Zároveň ale platí, že se vyznačuje účinkem vyváženým, takže se používá i ke zmírnění různých fyzických symptomů, například chronické nemoci.

Royal Gorilla je vybalancovaný hybrid s padesáti procenty indiky i sativy a ve vůni se u něj snoubí úchvatné zemité a sladké tóny zakomponované do jemných podtónů citrónu a borovice. Plná chuť nezklame ani ty nejvybíravější konopné gurmány. „Královská gorila“ již vyhrála několik cen, jako například Cannabis Cup 2014 a World Cannabis Cup 2015. V obou soutěžích se umístila na prvním místě v kategorii nejlepších hybridů, čímž potvrdila své vynikající parametry.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
50% sat./ 50% ind.
Doba květu indoor
8 - 9 týdnů
Doba květu outdoor
uprostřed října
Genetika
Sour Dubb x Chem Sister x Chocolate Diesel
Výška rostliny
Uvnitř: 90–160 cm, venku: 130–170 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Indikace

S jakými obtížemi vám může tato odrůda pomoci

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!