Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Relaxační

Relaxační

Účinky – Relaxační

Stav, který považujeme za relaxaci, odkazuje na duševní a fyzické uvolnění a zklidnění celého těla. Relaxovat jako lidé potřebujeme, abychom mohli „dobíjet baterky“ po náročném dni v práci, zapomínali na nepříjemnosti a cítili se dobře.

Jak nejlépe relaxovat

Existuje celá řada metod a technik, které nás učí, jak bychom měli správně relaxovat a dosáhnout tolik potřebného klidu a uvolnění. Meditace, jóga, hluboké dýchání – to je jen několik příkladů různých způsobů, jakými se snažíme zrelaxovat naši mysl, tělo i duši.

Nejdůležitější při relaxačních cvičeních je schopnost „vypnout“ a zapomenout alespoň na chvíli na všechny problémy – a zde přichází na scénu staré dobré konopí, které lidem pomáhá již tisíce let uvolňovat se a oprošťovat od všedních starostí.

Konopí – pomocník nebo nepřítel?

Z teorie i praxe víme, že konopí pomáhá přepracovaným, unaveným a vystresovaným jedincům relaxovat, na druhou stranu je zjevné, že zejména nadměrné užívání může přispět například k celkovému zlenivění daného jedince, což může být u některých lidí problém.

Stejně jako v případě dalších účinků látek obsažených v konopí na člověka i zde platí, že na otázku: „Prospívá, nebo škodí?“ si musí každý jednotlivý uživatel odpovědět sám.

Související termíny