Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Astma

Astma

Zdá se vám myšlenka léčby symptomů astmatu pomocí konopí podivná? Vzhledem k tomu, že nejoblíbenější metodou rekreačního užívání konopí je kouření, zdá se tato rostlina být nepravděpodobným kandidátem na léčbu potíží dýchacího ústrojí.

Překvapivé účinky

Astma je plicní choroba, která při záchvatu způsobuje otok a zúžení dýchacích cest, takže postižený sípá, nestačí s dechem a kašle.

Každý lékař vám řekne, že kouření čehokoli není pro astmatiky právě nejlepší (a nejen pro astmatiky). Ukazuje se však, že konopí může mít pro astmatiky či lidi trpící potížemi dýchacího ústojí příznivé účinky, a to i tehdy, kdy je uživatel kouří.

Roztažení průdušek

Studie uvádějí, že THC dokáže rozšířit dýchací cesty a potlačit kašel. Konopí tedy působí zcela opačně než tabák – průdušky rozšiřuje.

Ze svědectví astmatiků na internetu a sociálních sítí je patrné, že dokonce i lékaře překvapuje, když se u jejich pacientů s astmatem po kouření konopí dostavila téměř okamžitá úleva. Konopí může být stejně účinné jako inhalátor, ale bez nežádoucích účinků kortikosteroidů (vysokého krevního tlaku, úzkostí, depresí a podobně).

Navíc kouření se lze zcela vyhnout použitím vaporizéru, jelikož i při použití vaporizéru THC, CBD i další kanabinoidy způsobují téměř okamžité odstranění otoku, a to bez nežádoucích účinků vdechování kouře.