Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Speedy Chile – fast

Průměrné hodnocení: 4 (1× hodnoceno)

V Royal Queen Seeds vyšlechtili tuto novou odrůdu s cílem spojit v ní to nejlepší z jejich oblíbených odrůd. Rychle kvetoucí verze jsou ideální alternativou k samokvetoucím odrůdy, protože mají rovněž kratší dobu květu.

Speedy Chile (neboli Rychlé chilli) byla vytvořena zkřížením samokvetoucí rostliny třetí generace s regulérním klonem, díky čemuž vznikla feminizovaná odrůda vhodná do venkovní i domácí zahrádky. Konkrétně je Speedy Chile křížencem odrůd Green Poison a Chile Indica a jako takový se vyznačuje vynikající chutí. (Green Poison je prvotřídní odrůda, která si získala dobrou pověst díky produkci léčebného konopí nejvyšší kvality. Slouží k úlevě od bolesti, na řešení problémů se spaním a povzbuzuje chuť k jídlu.) Vzniklý hybrid Speedy Chile je z 30 procent sativa a 70 procent indika, takže se dá očekávat, že rostliny se moc nevytáhnou a během květenství se krásně osypou.

Feminizovaná odrůda Speedy Chile má rychlý vegetační cyklus, takže za pouhých osmi týdnů skýtá velké palice. Je to jedna z nejrychleji kvetoucích odrůd na trhu. Speedy Chile je vynikající volbou pro pěstitele jak venkovní, tak indoorové. Nevyžaduje mnoho péče, ovšem zkušení pěstitelé si mohou pohrát s výživou. 

V indooru se dá očekávat, že vzrostlé rostliny jsou nízké a nezaberou velké množství prostoru ani ve stanu nebo malé skříni. Speedy Chile byla geneticky uzpůsobena ke krátké době květu a plně vzrostlá je při výšce 50–100 centimetrů. Venkovní pěstitelé rovněž ocení, že Speedy Chile lze sklidit o jeden nebo dva týdny dříve než ostatní odrůdy. Sklízí se na začátku září, ještě než začnou podzimní deště, čímž se sníží pravěpodobnost vzniku plísní.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
30% sat./ 70% ind.
Doba květu indoor
6 týdnů
Doba květu outdoor
začátek září
Genetika
Green Poison x Chile Indica
Výška rostliny
Uvnitř: 60–100 cm, venku: 100–170 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Účinky

Jak na vás bude odrůda působit

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!