Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Samonakvétací

Samonakvétací

Samonakvétací

Samonakvétací (v anglickém jazyce autoflowering) odrůdy začínají kvést ve chvíli, kdy dosáhnou určitého věku, což v podstatě znamená, že se neřídí fotoperiodou. Z morfologického hlediska lze samonakvétací odrůdy považovat za křížence konopí rumištního a konopí setého a/nebo indického. Jak bylo řečeno výše, tyto odrůdy začínají kvést samy od sebe určitý počet dní po vyklíčení – na rozdíl „klasických“ odrůd, jež potřebují zkrácení slunečního svitu k tomu, aby mohly začít kvést.

Nová éra pěstování

Samonakvétací semena konopí je možné zakoupit již hezkou řádku let, nicméně ještě před pár roky o ně mezi pěstiteli nebyl takřka žádný zájem. To vše se zásadně změnilo s tím, jak se v posledních letech daří šlechtitelům a semenným bankám významně zlepšovat důležité vlastnosti těchto odrůd (odolnost vůči plísním, stabilitu, lepší chuť a vyšší obsah kanabinoidů).

Při pěstování venku je možné během průměrně deštivého a teplého léta dosáhnout dvou až tří sklizní, zatímco při pěstování indoor pod umělým osvětlením představuje hlavní výhodu skutečnost, že je možné sklízet již deset týdnů od zasazení.

Samonakvétací odrůdy jsou nízkého vzrůstu, díky čemuž se hodí především na exponovanější místa, jako jsou balkóny, terasy nebo otevřené zahrady, na kterých by dvoumetrové keře mohly přilákat nechtěnou pozornost.

Související termíny