Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

C99 by Female Seeds
Výrobce

C99

Průměrné hodnocení: 3.6 (32× hodnoceno)

Jedna z prvních odrůd Female Seeds, představená v roce 2003 u příležitosti založení seedbanky. Zakladatel Ferry na ní ovšem začal pracovat již v roce 1999 a zpočátku se jednalo o semena regulérní a na objednávku cizí seedbanky. Po letech experimentování s původní C99 od společnosti Brothers Grimm došlo k vytvoření vlastní verze C99. Dnes už je těžko říct, jaký je její původ přesně, ale s jistotou se jedná o křížence dlouho kvetoucí původní domorodé odrůdy Sweet Tai a jedné rychle kvetoucí sativy. Pravděpodobně se jednalo o Durban Poison.

V současnosti prodávaná verze byla zpětně nakřížena, aby se ještě více stabilizovala, se dvěma speciálně vybranými fenotypy C99, jedním grapefruitovým a druhým ananasovým. Výsledkem je ideální sativa s rychlým výkvětem a chutí i charakterem slaďounké sativy z tropů. Normálně by kvetení u takovéto odrůdy trvalo až půl roku, ovšem C99 vykvete za pouhých 8 až 9 týdnů. Na to, že je C99 sativa, má neobyčejně vysoký obsah CBD. De facto tím vznikl nový chemotyp – CBD-sativa.

C99 se příliš nevytahuje a roste jako ze sna, je opravdu hodně vitální. Experti z Female Seeds doporučují nechat ji v růstu čtyři týdny. Venku se v období květu vytahuje více než ostatní a dosahuje výšky 2 až 3 metrů. Někdo sklidil i ze semínek zasazených v prosinci na okně v kuchyni.

C99 je převážně sativní hybrid a má dva fenotypy. Jeden je trochu více kompaktní a druhý se trochu více natahuje. Oba se ale vyznačují výjimečnou ovocnou příchutí a vůní. C99 tvoří gigantické, typické sativové „svíčky“, které jsou hodně husté a ojíněné pryskyřicí.

Vrcholky se dají úspěšně zastřihovat. Venku dokvétá v teplém podnebí v půlce října a díky struktuře květů má vysokou odolnost vůči plísni. Vysoká vlhkost tedy nevadí. Female Seeds doporučují používat organická hnojiva, aby bylo aroma a chuť perfektní.

Chutná a voní hodně ovocně. Jeden fenotyp má úžasné grepové aroma. Druhý fenotyp je proslulý svou ananasovou vůní. Celkově se jedná o příjemnou, velmi vyváženou chuť snoubící v sobě ovocnou sladkost s příjemnou kyselinkou.

 

Léčebné užití:

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
Většinou sativa
Doba květu indoor
8–9 týdnů
Genetika
C99 x C99
Vůně
sladce ovocná vůně po ananasu a grepu
Výška rostliny
Indoor: 80–100 cm | Outdoor: 150–200 cm
Šlechtitel
Female Seeds
Země
Nizozemsko

Indikace

S jakými obtížemi vám může tato odrůda pomoci

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!