Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

Slovakia

Slovenské protidrogové zákony patří, co se trestů za držení konopných drog, mezi nejpřísnější v Evropě. Pěstování konopí jakéhokoli druhu je na Slovensku zakázané s výjimkou pěstování na průmyslové a výzkumné účely. Zákaz platí také pro držení veškerých kanabisových produktů jako je pryskyřice, tinktura, či suchý extrakt, stejně jako pro samotné rostliny. Všechny tyto „drogy“ jsou zařazeny do nejpřísněji klasifikované I. skupiny omamných a psychotropních látek.

Samotné užívání konopných drog trestné není. Pěstování je postihováno peněžitou pokutou (do výše 33 193 €), za držení si může pachatel vysloužit od 3 do 5 let v závislosti na zadrženém množství, v případě distribuce, která je sama o sobě definovaná držením více než deseti jednorázových dávek, je sazba 4 až 10 let odnětí svobody. Zákon prakticky nerozlišuje nebezpečnost přechovávané nebo distribuované drogy, de jure je tedy jedno, zda u sebe máte trávu nebo heroin. Pracuje ale s obsahem účinných látek, podle kterého se stanovuje počet přechovávaných jednorázových dávek (čím potentnější konopí, tím více dávek).

A ještě jedna věc: Slovenský parlament zařadil CBD do II. skupiny psychotropních látek. Jakákoli manipulace, dovoz a vývoz z a na území Slovenské republiky tak podléhá povolení Ministerstva zdravotnictví. Kanabidiol se navíc nesmí objevit v produktech umístěných na slovenském trhu.

Slovensko