Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

China

V nejlidnatější zemi světa má konopí vybudovanou mnohatisíciletou tradici jako všestranné léčivo a hospodářská plodina. Technické konopí patří mezi rozšířené plodiny a Čína je jedním z jeho největších světových producentů, avšak zákony týkající se netechnického konopí s vyšším obsahem THC jsou jedny z nejrepresivnějších na světě (stejně jako u dalších drog).

Ve větších městech není obvykle moc těžké narazit na hašiš, zatímco rostlinné konopí se dá sehnat zřídka, navíc se v naprosté většině případů nejedná o kdovíjakou kvalitu. Ovšem pozor – i pouhé užívání na veřejnosti nebo držení jakéhokoli množství samičích květů obsahujících THC může vést nejen k uvěznění, ale i trestu smrti.

Na druhou stranu jsou podobné přečiny u zahraničních turistů obvykle policií přehlíženy (alespoň podle desítek svědectví na internetu a sociálních sítí). Oficiální „politika“ státu to zcela určitě není a samozřejmě záleží i na míře provinění, kdy například pašování několika kilogramů konopí do země skončí velmi tvrdým trestem, ať už je daný člověk odkudkoli.   

Čína