Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Klony a klonování

Klonování se jinak říká asexuální reprodukce. Klony jsou zakořeněné řízky, které jsou geneticky nerozeznatelné od původní rostliny. Klonování přináší mnohé výhody, a proto je populární jak u velkopěstitelů, tak u domácích growerů. Při správném postupu můžete díky klonování hodně ušetřit, navíc můžete své zahradě dodat stabilitu a udržitelnost.

 

V jednolitosti je síla

Klonováním můžete docílit sklizně, která bude obsahovat přesné repliky vaší oblíbené odrůdy, aniž byste museli utrácet spoustu peněz za semínka. Geneticky budou navíc zcela identické, takže získáte rostliny se stejnými účinky a obsahem látek – na rozdíl od semen, kdy může jedna odrůda mít i několik různých fenotypů lišících se vzhledem, vůní i účinky.

Pokud narazíte na odrůdu, která vám opravdu sedne, můžete si vybrat takzvanou mateční rostlinu a postupně z ní vytvářet řízky i po dobu několika let. Pokud chcete uchovat a šířit odrůdy, které vám vyhovují chutí, kanabinoidním profilem, úrodou, dobou růstu a květu atd., klonování je tou pravou volbou.

Klonování tedy šetří čas i peníze. Také si díky němu můžete být jistí, že vaše úroda bude geneticky nerozeznatelná. Navíc je to odpověď na otázku soběstačnosti a trvalé udržitelnosti vaší zahrady. Za vhodných podmínek můžete jeden fenotyp udržovat po tolik sklizní, po kolik jen budete chtít. To vše bez nutnosti zasazovat (a především kupovat) nová semínka.

Začít není příliš složité, a pokud budete postupovat správně, zajistíte si nekonečnou sklizeň sestávající z těch nejlepších rostlin. Návody lze nalézt na řadě míst na internetu.

Klony a klonování