Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Kief

Kief je koncentrovaná forma konopí, která víceméně vzniká při odstranění trichomů z květů.

 

Trichomy jsou lesklé kuličky připomínající krystalky, které se tvoří na květech samičích konopných rostlin. Ve srovnání s ostatními částmi rostliny je v trichomech největší koncentrace kanabinoidů. Odstraněním těchto žláz z rostlinného materiálu získá uživatel velmi potentní produkt.

Co se týče nejčastějšího způsobu „domácí“ extrakce, většina uživatelů konopí má doma drtičku, v jehož spodní části se kief hromadí. Po několika měsících je většinou nasbírán dostatek kiefu na vykouření. Existují však i jiné metody. Pokud například chcete získat za krátkou dobu velké množství kiefu, můžete použít suchý led. Tato metoda však vyžaduje větší množství konopí.

 

Jak separovat kief

Bez tříkomorové drtičky, která sama sbírá kief, dochází k plýtvání. Kief se totiž lepí jen na stěny, odkud ho lze těžko dostat. Pokud vám vyhovují koncentráty, avšak nechcete utrácet za nástroje k extrakci, prosévání kiefu je skvělou alternativou. Díky vysoké koncentraci terpenůkanabinoidů v pryskyřičných žlázách je separace kiefu skvělým způsobem, jak konzumovat konopí a omezit množství spalin v těle.

Extrakce kiefu je jednoduchá. S pomocí tříkomorové drtičky snadno nadrtíte konopí najemno, přičemž všechen kief projde sítem a napadá do malé přihrádky. Při extrakci většího množství kiefu lze využít jednoduchá síta. Oddělení kiefu od rostlinné hmoty tímto způsobem je zhruba stejně náročné jednoduché jako prosévání mouky.

Kief
Fotogalerie