Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Skunk Special by Female Seeds
Výrobce

Skunk Special

Průměrné hodnocení: 4.5 (2× hodnoceno)

Skunk Special neboli Red Skunk od Female Seeds vychází z nechvalně proslulých klonů odrůdy Red Skunk, která dobyla Nizozemsko na konci osmdesátých a začátku devadesátých let. Ferry začal pracovat na svém prototypu Skunk Special v letech devadesátých. Skunk Special je výsledkem zkřížení několika S1 linií (samooplodněných) se čtvrtinovou samonakvétačkou. Nynější výtvor byl selektován po dobu několika generací, aby získal ten pravý skunkový charakter a přitom zůstal rychle kvetoucí odrůdou.

Mezi jednotlivými jedinci nejsou skoro žádné rozdíly, je to jedna z nejstabilnějších a nejhomogennějších odrůd, což je důsledkem selekce z několika tisíců rostlin. Skunk Special je silná kytka, s pevnými a tlustým stonkem a masivními, hutnými palicemi s nádhernými rudými pestíky. Dá se pěstovat v indooru, sklenících i outdooru, pokud se tedy jedná o teplé, ideálně středozemní podnebí. Venku z něj vyroste obr pokrytý trichomy.

Skunk Special má rád kvalitní výživu. Zprvu se hnojí zlehka a až postupně se zvyšuje množství živin, aby byl růst optimální. Bez lehké výživy by trpěl nedostatkem živin. Rozhodně ale potřebuje spoustu světla, zejména na konci červeného spektra, aby naplnila svůj potenciál.

Vůně se dá popsat jako pronikavě čpavá a citrusová, s podtónem kočičích chcanek, kterým se kdysi vyznačoval klasický skunk. Skunk Special se pyšní bohatou, intenzívně skunkovou příchutí. Kouř je jemný, v závěru je cítit lehká kyselinka.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
Většinou indika
Doba květu indoor
8–10 týdnů
Genetika
mexická x kolumbijská sativa
Vůně
pronikavě čpavá, citrusová
Výška rostliny
Indoor: 70–90cm |Outdoor: 100–200 cm
Šlechtitel
Female Seeds
Země
Nizozemsko

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!