Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Chocolate Haze

Průměrné hodnocení: 3.8 (4× hodnoceno)

Chocolate Haze je něco pro milovníky čokolády. Jde o fenotyp Chocolope, velmi odolnou odrůdu, který vykvete po 8 až 10 týdnech, což je na haze hodně brzy. V základu má OG Chocolate Thai, která byla pečlivě nakřížena s šampiónkou Cannalope Haze. Tyto hybridní druhy však mají nízkou odolnost vůči plísním, proto potřebují od počátku hodně péče. Semena jsou feminizovaná, sklizeň je tedy jistá.

Kromě toho se i jedná o léčebnou odrůdu pro ty, kdo trpí chronickou depresí, ale užívá se i při dalších zdravotních potížích. Přináší výraznou úlevu od symptomů artritidy, ADD/ADHD, bolesti kloubů, stresu a migrén.

Genetické kořeny má v Thajsku, ale vykvétá rychle. Chocolate Haze se bude dařit při pěstování v hydroponii i v půdě, ale bude potřebovat velký prostor. Na kytky je radost pohledět, nicméně porostou všemi směry, zaberou veškerý prostor v pěstírně.

Tento příslušník rodiny haze je převážně sativa, konkrétně z 95 procent sativa a z 5 procent indika. Odrůdy typu haze byly původně vytvořeny v sedmdesátých letech minulého století v Kalifornii, poté se dostaly do zbytku světa a v Amsterodamu získaly na velké oblibě.

Chocolate Haze se,snadno pěstuje venku, ke sklizni je připravená v říjnu a listopadu. Vzhledem k obrovské velikosti se nedoporučuje pěstování uvnitř. O tuto velkou, křovinatou kytku se nejlépe postarají zkušení zahradníci, kteří zachytí jakékoli zárodky plísně hned v počátku. Uvnitř dosáhne výšky 160 centimetrů, venku až 200 centimetrů.
Příchuť má ovocnou, lehkou, se silnou čokoládovou stopou. Čokoládové aroma bude vířit místností v rytmu nostalgie po osmdesátých letech minulého století, kdy všem na patře tančila tahle čokoládová chuť.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
95% sat./ 5% ind.
Doba květu indoor
9 - 10 týdnů
Doba květu outdoor
konec října
Genetika
OG Chocolate Thai x Cannalope Haze
Výška rostliny
Uvnitř: 90–160 cm, venku: 150–200 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!