Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Candy Kush Express – fast

Průměrné hodnocení: 4 (5× hodnoceno)

Souběžně s tím, jak jsou uživatelé konopí k léčebným či rekreačním účelům stále obeznámenější se specifiky obou hlavních druhů konopí, tedy sativy a indiky, dochází také k tomu, že se stále více zaměřují na specifika obou druhů. Někdo preferuje indiku, nědo sativu, a někdo hybridní odrůdy na pomezí indiky a sativy. Obecně však platí, že i dokonale hybridní odrůdy mají tendenci přiklánět se buď k jedné či druhé genetické složce. Nicméně Candy Kush Express (rychle kvetoucí verze) je mezi všemi hybridy indiky a sativy jedinečná tím, že je tvořená 40 procenty sativy a 60 procenty indiky a že je to nejrovnoměrněji smíšený hybrid typu kush, jaký je na světě k dostání.

Přímým předkem Candy Kush Express je odrůda Sweet Special. Ta je kromě jiného proslulá sladkou chutí a bujnými, odolnými rostlinami. Tato aktiva se promítají do Candy Kush, neboť rostliny jsou vhodné k pěstování venku i uvnitř a chuť je příjemně nasládlá. Druhým rodičem Candy Kush je legendární Royal Kush, senzační indika, potomek potentního Afghani Kush. Oba kushe, tedy jak Afghani, tak i Royal Kush, jsou ceněny pro své sedativní účinky zejména mezi pacienty trpícími nespavostí. Vzhledem k tomu, že Candy Kush Express má ve svém genetickém profilu přece jen více indiky, nejefektivnější léčebné využití má při úlevě od stresu a bolesti. Nízký obsah CBD pomáhá regulovat sedativní účinek, což znamená, že tato odrůda má schopnost přinést uvolnění, aniž by byl uživatel zcela mimo. 

Jelikož jde o rychle rostoucí verzi, květenství trvá pouhých sedm týdnů. Při pěstování venku je nejlepší čas sklizně na začátku září. Při plném růstu mohou rostliny dosáhnout výšky až 100 centimetrů uvnitř a až 170 centimetrů venku. 

Podobně jako všechny rychle rostoucí verze se i Candy Kush Express pěstuje snadno. Candy Kush Express (Fast Flowering) je ideální pro pěstitele, kteří mají zájem o neobvykle vyváženou odrůdu, co se pěstuje rychle a snadno, ať už venku nebo uvnitř.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
40% sat./ 60% ind.
Doba květu indoor
7 týdnů
Doba květu outdoor
začátek září
Genetika
Sweet Special x Royal Kush
Výška rostliny
Uvnitř: 60–100 cm, venku: 100–170 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!