Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Auto Blueberry®

Průměrné hodnocení: 4.3 (16× hodnoceno)

Auto Blueberry vznikla z několika různých důvodů. V první řadě se Dutch Passion jednalo o zvýšení kvality jejich genetické kolekce samonakvétacích feminizovaných odrůd. Samotná Blueberry patří mezi variety, které jdou trvale na odbyt a je svou kvalitou vyhlášená po celém světě. V případě Auto Blueberry jsou tyto kvality zabudovány do feminizované a samonakvétací formy. Samonakvétací feminizované odrůdy mají v porovnání s feminizovanými odrůdami, které jsou závislé na míře světla, několik výhod:

Auto Blueberry lze sklízet zhruba po deseti týdnech, rostliny se objeví venku pouze na krátkou dobu. Nerostou do výšky a snadno zůstávají skryté před zraky nevítaných návštěvníků. Ze stejného důvodu je možné sklízet venku dvakrát až třikrát za sezónu, podle zeměpisné šířky. V severnějších šířkách se jedná o velmi atraktivní alternativu pro sklizeň začátkem léta, ve středomořském klimatu nejsou ničím výjimečným dvě nebo tři sklizně za sezónu. Auto Blueberry je v každém ohledu nefalšovaný kosmopolita. Při pěstování v indooru se tato borůvková specialita nabízí jako velmi dobrá alternativa vůči pěstování z klonů.

Jako zdroj samonakvétací genetiky byla použita kanadská ruderalis. Zpětným křížením do generace F4 se získala 100% samonakvétací Auto Blueberry. Generace F4 vyrazila do květu automaticky ve 100 % případů, a to 25 dnů po vyklíčení semen. Tato semena Auto Blueberry (F5) tedy byla získána samopylením generace F4.

Rostliny nadále vykazují většinu charakteristik Blueberry, jejich fenotyp je tedy typická Blueberry. Většina rostlin má známé světle modré / nachové zbarvení, které je pro Blueberry charakteristické. Vůně a chuť jsou sladké a ovocné (po borůvkách).

Doba od zasetí do sklizně: zhruba 10 týdnů.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
ruderalis/indika/sativa
Genetika
Blueberry x Canada F5, Selfed
Životní cyklus
8 - 10 týdnů
Vůně
sladce ovocná
Výška rostliny
nízká rostlina
Šlechtitel
Dutch Passion
Země
Nizozemsko

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!