Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

Dry sift hash

Tento druh hašiše dostal název podle své výrobní metody, jež spočívá v oddělení trichomových hlaviček od rostlinného materiálu.

Výroba hašiše s anglickým název „dry sift hash“ nevyžaduje nijak velkou zručnost a spočívá v ručním prosévání usušených květů či suchých odstřižených okvětních listů přes mimořádně jemná síta, čímž se rostliny zbavují pryskyřičných žláz a z těch se následně získává čistý materiál zrníčkovité konzistence.

Ceněná surovina

Kvalitní nasucho prosévaný hašiš je díky svému řemeslnému procesu výroby vysoce ceněnou surovinou. Na jeho přípravu je potřeba kvalitní síto, na němž se mnou usušené konopné palice nebo listy pokryté trichomy. Pomáhá také protřepávání a tření, díky čemuž se od květů oddělí jemnější žlázky a stopky trichomů. Síto má být utkané tak hustě, že umožní projít jen těm nejdrobnějším částicím, případně je nutné použít vícero druhů sít (postupně se sahá po sítu s čím dál vyšší jemností). Když se zespod posledního síta konečně sebere materiál práškovité konzistence, je hotovo.

Existuje celá řada rad a fint, které usnadní práci. Tou nejjednodušší je pracovat v prostředí s nízkou teplotou. Chlad se hodí hlavně proto, že udržuje konečný produkt suchého prosévání stabilní, takže se s ním pracuje mnohem lépe než s lepkavým a mastným hašišem, s jakým se pracuje při tepelném zpracování. Chlad také napomáhá oddělit od výsledného prášku veškeré nečistoty, které mohou sítem projít. V neposlední řadě podporuje nízká teplota vyšší lámavost trichomů, které se tak od rostliny mnohem snáze odloučí.

Nasucho prosévaný hašiš má díky své práškovité textuře univerzální využití a skladování. Lze ho třeba slisovat do maličkého plátku a stejně jako další koncentráty ho „dabovat“, lze ho ale i nadrolit k cigaretě nebo přidat do vaporizéru.

 

Nasucho prosévaný hašiš