Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

Female Seeds

Female Seeds
Address
PO Box 3063
Dordrecht
Mobile Number: (00 31) 78 6132263
Netherlands
Description

Ferry, hlavní šlechtitel a zakladatel Female Seeds, začal pěstovat v osmdesátých letech. Protože se z něj stal náruživý pěstitel, chtěl se dozvědět co nejvíc, a tak se vydal do Amsterdamu a navštívil první growshop na světě – Positronics. Na konci osmdesátých let a začátku devadesátých už Ferry pro společnost Positronics produkoval klony a šlechtil odrůdy. Jeho úplně prvním šlechtitelským výdobytkem byl Skunk. Později se začal věnovat tvorbě nových odrůd, jako byly Early Misty, Ice a Hollands Hoop.

Rovněž aktualizoval několik nyní již klasických linií, jako je Northern Lights (Polární záře), Skunk, Neville’s Haze a Bubblegum. Pokud jde o Skunk, z něj izoloval nechvalně proslulý rudý fenotyp a z něj pak v devadesátých letech vytvořil Skunk Special. Jak všichni víme, Skunk a Northern Lights jsou nejvíce využívané odrůdy po celém světě z hlediska šlechtění a staly se základem nespočtu nových odrůd.

V devadesátých letech Ferry experimentoval s odrůdou s převahou ruderalis zvanou Early Misty, aby vyšlechtil rychle kvetoucí indoorové a outdoorové odrůdy. Tehdy netušil, že genetika ruderalis se záhy proslaví po celém světě skrze takzvané samonakvétací odrůdy. V roce 1990 zahájil práci na vývoji rychle kvetoucí outdoorové odrůdy, která je nyní známá pod názvem Easy Sativa. Z ní pak vzešel Outdoor Grapefruit. Další takovou klasikou Female Seeds se stal Grapefruit, na němž Ferry dělal od roku 1998.

V roce 1993 začal Ferry vyvíjet nové odrůdy jako Aurora Indica a pak v roce 1994 legendární Ice®. Jelikož se vždycky zajímal o novinky, na konci devadesátých let Ferry zkoumal a testoval samičí semena. Kolem roku 2000 už měl metodu dokonale zvládnutou a tak vypustil svá první samičí semena na trh. Jeho metoda se dodnes liší od metod ostatních pěstitelů, kteří vytvářejí semena feminizovaná. Female Seeds vytvářejí takzvaná semena samičí (female seeds).

V roce se Ferry rozhodl založit svou vlastní společnost a tak vznikla Female Seeds. První samičí odrůda uvedená na trh byl jeho legendární Ice®. Brzy následovaly odrůdy C99 a Grapefruit. V roce 2010 byla představena odrůda nazvaná dle svého původu White Widow x Big Bud a dodnes se jedná o jejich nejúspěšnější odrůdu.

Female Seeds jsou unikátní i v tom, že po celé ty roky si drží popularitu i bez jakékoli reklamy. K úspěchu jim stačí dobrá pověst a kvalita a stabilita jejich samičích semen.

Female Seeds DNA je společnost vyznávající sociální i environmentální zodpovědnost, proto vždy pěstuje s minimální ekologickou zátěží a úctou k přírodě. Ferry vyvinul systém Fishponics a Female Seeds finančně podporuje projekt A Quinta v Portugalsku.

Filozofií Female Seeds je, že vysoce kvalitní semena by měla být dostupná všem. Vysoká kvalita za férovou cenu!

Auto AK by Female Seeds
Female Seeds
Auto AK
S
3
Female Seeds
Auto Bubble
S
0
Auto Kush by Female Seeds
Female Seeds
Auto Kush
S
4
Auto NL by Female Seeds
Female Seeds
Auto NL
S
3.933335
Auto Speed Bud by Female Seeds
Female Seeds
Auto Speed Bud
S
3.714285
Auto White Widow x Big Bud by Female Seeds
Female Seeds
Auto White Widow x Big Bud
S
3.153845
Blueberry Cheesecake by Female Seeds
Female Seeds
Blueberry Cheesecake
I
3.333335
BubbleGummer by Female Seeds
Female Seeds
Bubblegummer
I
4.5
C99 by Female Seeds
Female Seeds
C99
S
3.75
C99
Female Seeds
Chem OG®
I
3
Female Seeds
Critical Sour ®
I
0
Female Seeds
Dream Berry
S
5
Easy Sativa by Female Seeds
Female Seeds
Easy Sativa®
S
4.5
Graperfruit by Female Seeds
Female Seeds
Grapefruit
S
4.666665
ICED Grapefruit by Female Seeds
Female Seeds
ICED Grapefruit
H
4
Ice by Female Seeds
Female Seeds
ICE®
H
4
Lemon Kush by Female Seeds
Female Seeds
Lemon Kush
I
4.5
Maroc by Female Seeds
Female Seeds
Maroc®
I
3.5
Outdoor Grapefruit® by Female Seeds
Female Seeds
Outdoor Grapefruit®
S
3.846155
Pure AK by Female Seeds
Female Seeds
Pure AK
I
3.5
Purple Maroc by Female Seeds
Female Seeds
Purple Maroc®
I
3.5
Red Purps by Female Seeds
Female Seeds
Red Purps®
I
4
SexBud by Female Seeds
Female Seeds
SexBud
S
4
Skunk Special by Female Seeds
Female Seeds
Skunk Special
I
3