Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Orange Candy / Naranchup by Philosopher Seeds
Výrobce

Orange Candy / Naranchup

Průměrné hodnocení: 4.5 (2× hodnoceno)

Při vývoji této odrůdy Philosopher Seeds využili Naran J, prominentní klon ze staré linie vytvořené Reggae Seeds po zkřížení odrůd New York Diesel a Morning Glory. Po nakřížení tohoto hybridu a zhermafrodizované samice Tropimanga se ještě zlepšila lahodná a hodně výjimečná pomerančová příchuť, posílena byla i vitalita. Nejednalo se o žádné náhodné křížení – naopak byli přesvědčeni, že naftová chuť ještě více podtrhne speciální citrusové tóny Tropimanga.

Hodí se do indooru, outdooru i do terénu. Orange Candy neboli „Pomerančový bonbón“ je rostlina s robustní, podsaditou strukturou a krátkým rozpětím mezi větvemi. Při pěstování venku se doporučuje zastřihávat konečky větví, aby se podpořil postranní růst a vytvořila více keřovitá struktura.

Pokud jde o indoor, Philosopher Seeds doporučují při pěstování metodou SOG vysadit 20–25 rostlinek na metr čtvereční. Rovněž radí zastřihnout spodní větve, aby se podpořil vývoj velké hlavní palice. Pokud je v daném prostoru kytek méně (9 až 12 rostlinek na metr čtvereční), nebude potřeba zastřihávat spodek.

Orange Candy je hodně náročná, co se týče výživy, a v důsledku toho tvoří obří palice. Je však hodně citlivá na to, jaký druh hnojiva (organické nebo minerální) se používá. Při organickém pěstování je aroma jemné, rafinované a komplexní. Při použití minerálních hnojiv bude výraznější, ale méně rafinované.

Orange Candy se hodí do všech typů pěstebních systémů, protože je odolná proti škůdcům a plísním a snadno zvládne i výkyvy v příjmu živin či v teplotě, takže se celkově pěstuje snadno.

U některých odrůd je někdy těžké určit, jakou mají vlastně chuť – avšak u Orange Candy není pochyb. Po explozi pomerančové chuti na jazyku následuje lahodný naftový závěr. Decentní kombinace pro gurmány.

 

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
65% sat./ 35% ind.
Doba květu indoor
50–60 dní
Doba květu outdoor
začátek října
Genetika
Naran J x Tropimango
Šlechtitel
Philosopher Seeds
Země
Španělsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!