Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Night Queen®

Průměrné hodnocení: 4.2 (9× hodnoceno)

Po desetileté přestávce nyní Dutch Passion opět představuje návrat Night Queen. Jde o originální klasiku z 80. let, která existovala ještě předtím, než se Dutch Passion zaregistrovala jako společnost dodávající semena. V katalogu z roku 1987 je Night Queen popsána jako afghánská indika se širokými listy a silně indikovým charakterem v účinku. Dutch Passion tuto odrůdu vylepšili v roce 1997, její odbyt ale poklesl, protože pěstitelé volili novější odrůdy a hybridy, které se v dané době zaváděly. Nakonec Night Queen ze své nabídky poněkud neochotně stáhli.

Po mnoha žádostech o to, aby byla Night Queen znovu zavedena do katalogu, se v Dutch Passion rozhodli pěstitelům vyhovět. Jejich cílem bylo přetvořit ji na indiku, která by splňovala standardy světové třídy, jichž dosáhla několikrát oceněná odrůda Mazar. Výsledkem je rychle kvetoucí typická indika, která se snadno pěstuje, je odolná vůči škůdcům a plísním a tvoří spoustu pryskyřice. Nová Night Queen je tolerantní a velmi snadno se z ní odebírají řízky, je tedy dokonalou mateřskou rostlinou. Je nízkého vzrůstu a tím pádem vhodná pro indoorové pěstitele, kteří pěstují metodou SOG/SCROG. Název je výstižný, neboť většina rostlin má velmi tmavě zelenou barvu, téměř do černa. Samičí rostliny mají zvláštní charakter, jsou tmavé, krásné a vytváří jakoby jinovatkou pokryté, tvrdé a hustě rostoucí palice – jsou to skutečné královny. Vysoký obsah kanabidiolu (CBD) osloví pěstitele pro léčivé účinky.

Night Queen vychází z genetiky ryzích hašišových rostlin, tedy afghánských indik produkujících silné palice pokryté pryskyřicí. Night Queen hýří nejrůznějšími odstíny zemitých vůní s přídavkem kořeněných příchutí, které ocení pamětníci a znalci. Nejlepší verze klasiky z 80. let, která vykazuje stejně vysokou kvalitu jako Mazar.

1. místo „Indoor Bio“ – Spannabis Champions Cup 2015, Málaga

 

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
95% Indika / 5% Sativa
Doba květu indoor
8 a půl týdne
Genetika
Afghanistan
Šlechtitel
Dutch Passion
Země
Nizozemsko

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!