Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Screen Of Green

Screen Of Green (zkracováno na SCROG), volně přeloženo jako mříž zeleně, je metoda indoorového pěstování, která využívá pletivo. Tento způsob pěstování zvyšuje produkci a umožňuje maximalizaci jednolité klenby z rostlin, která díky tomu naplno využívá dostupné světlo.

 

Výhody SCROGu

Když necháte rostlinu v květináči růst bez zásahů, je velká šance, že vznikne jenom jedna centrální palice (cola). S využitím SCROGu se každá větev vyvine v solidně velkou colu. Sice při něm nelze produkovat vysoké rostliny, ale zato lze dosáhnout homogenní a stejně kvalitní úrody. Všechny větvičky se protahují těsně nad mřížku. To znamená, že jsou všechny stejně daleko od zdroje světla, takže každý květ má možnost přijmout tolik světla, kolik snese.

Tato metoda je praktická především pro pěstování druhu sativa dominantních odrůd. Sativy mají tendenci táhnout se do výšky, takže je celkem náročné pěstovat je uvnitř.

Používání mřížky také ulehčuje údržbu. Není třeba uvazovat větvičky provázky a podobně. Mřížka poskytuje jednoduchý rošt, který se k tomu dá výborně použít.

 

Jak se SCROG používá?

Je to jednoduché. Při vegetační fázi jednoduše začněte protahovat větvičky skrz mřížku. Pod klenbou mají být rostliny ostříhané. Budou se také lehce zalévat a udržovat. Pokud je třeba dát si na něco při používání SCROGu velký pozor, je to čas kvetení.

Některé modely mají tendenci v průběhu kvetení růst víc než jiné. Než se pěstitel do SCROGu pustí, měl by si zjistit informace o odrůdě, kterou chce pěstovat. Pokud má tendenci růst do výšky a také prudce růst v období kvetení, je možné zkrátit období růstu neboli vegetační fázi.

Screen Of Green