Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

MayDay Express

Průměrné hodnocení: 3.9 (8× hodnoceno)

První samonakvétačka od Positronics, velice kompaktní, s příjemnou chutí. MayDay je výsledkem křížení jejich Misty z osmdesátých let s plodnými samičkami samonakvétací odrůdy Low Ryder II.

Je to velmi kompaktní kytka, strukturou připomíná vánoční stromek. Větve rostou nahusto a lístky jsou malé. Nepotřebuje extra hnojivo, aby byla hezky zelená a zdravá. Finální výška závisí na období, ve kterém byla vysazena, a taky na velikosti květináče, i když jen málokdy budou mít více než metr na výšku, tudíž se dokonale hodí na balkóny a terasy.

Sázet se dá od března, ale v tom případě svůj růstový potenciál realizuje až v květnu. Proto si získala přízvisko MayDay – „Májovka“. Ke sklizni je připravená za dva měsíce od vysazení. Výška se bude pohybovat mezi 60 a 120 centimetry, to ale v optimálních podmínkách. Vývoj bude hodně záležet na množství slunečního svitu, velikosti květináče a frekvenci, kvalitě a množství zálivky. Citlivost vůči plísni má střední. Chlad těmto rostlinkám nedělá dobře.

Vůni má pronikavou, se stopou citrónu a kdoule. Při organickém pěstování bude chuť výraznější. MayDay Express chutná po citrónu a skořici – a tato jemná příchuť dlouho vydrží na patře.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
ruderalis/indika/sativa
Doba květu indoor
65–68 dní
Doba květu outdoor
65–68 dní
Genetika
Misty x Lowryder #2
Životní cyklus
65–68 dní od semínka
Vůně
výrazně citrónová, ovocná vůně
Výška rostliny
velmi nízká
Šlechtitel
Positronics Seeds
Země
Španělsko

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!