Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Amnesia Haze Automatic

Průměrné hodnocení: 4 (1× hodnoceno)

Amnesia Haze Automatic je výsledkem mnohaletého šlechtění. Jedná se o křížence původní Amnesia Haze, kterou v 90. letech v Nizozemsku vypěstovali u Hy-Pro Seeds. Původní Amnesia alias Amnesia Haze, Champagne Haze, The Bomb, Ultra Haze a podobně je klasická sativa, která si získala oblibu snad po celém světě. Největší nevýhodou sativ, jako je i Amnesia, bývá delší období květu, v průměru 12 týdnů, některé fenotypy kvetou nicméně až 20 týdnů. A to je pro mnoho pěstitelů až příliš dlouhá doba. Taky může dorůstat značné výšky, což pro pěstitele s omezeným prostorem představuje další problém. Právě tyto problémy se snaží řešit samonakvétací Amnesia Haze od RQS. Nabízí stejnou kořeněnou, sladkou chuť jako původní Amnesia, ovšem při značně zkrácené době růstu a mnohem menší výšce. To znamená, že je dostupná i pro řadu pěstitelů, kteří by si její pěstování jinak nemohli dovolit.

V indooru vyroste ze semínka do stadia palic zhruba za 80 dnů. Během této doby dokáže dosáhnout poměrně velké velikosti, zejména v porovnání s ostatními samonakvétacími odrůdami. To je zřetelná známka převážně sativové genetiky – vysoké rostliny, velké a tenké listy a vytahující se palice. Amnesia Haze Automatic je robustní rostlina, která je v indooru schopna dorůst do výšky jednoho metru a venku i 120 centimetrů. Tato velká samonakvétačka s převažujícím sativovým zastoupením tvoří podobně jako původní Amnesia vysoce kvalitní palice s vůní a chutí typu haze. Dokáže ocenit dobrý přísun živin, není ale dobré ji přehnojovat, protože podobně jako jiné variety haze může být na přebytek živin citlivá.

Palice jsou dlouhé, tvarem připomínají liščí ocas a mají sladké, kořeněné, pižmové aroma – stejně jako klasická Amnesia. Amnesia Haze Automatic je dokonalá samonakvétací odrůda pro milovníky haze.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
50% sat./ 20% ind./ 30% rud.
Doba květu indoor
8–10 týdnů
Doba květu outdoor
8–10 týdnů
Genetika
Amnesia x ruderalis
Životní cyklus
10–12 týdnů od výsevu
Výška rostliny
50 - 100 cm ve vnitř, 100 - 120 cm venku
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!