Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Borelióza Lymská

Borelióza Lymská

Lymská borelióza je zánětlivé onemocnění přenášené klíšťaty, které může způsobit trvalé postižení. Často je velmi obtížně léčitelné kvůli nepříjemným a měnícím se příznakům a kvůli vedlejším účinkům konvenčních léčiv.

 

Jak může konopí pomoci?

Konopí efektivně hubí bakterie, viry a plísně. Pět doposud nejdetailněji prozkoumaných kanabinoidů (THC, CBD, CBN, CBG a CBC) prokazatelně likviduje viry MRSA, které známe také jako „viry způsobující nekrózu“. Dále existují kanabinoidy, jimž je věnováno méně pozornosti, například 8-hydroxycannabinol, i ty ale mají silně antibakteriální vlastnosti a jejich výtažky mohou pomoci likvidovat bakterie způsobující mimo jiné i lymskou boreliózu.

Konopí může být také efektivním prostředkem pro léčbu příznaků pozdějších fází lymské boreliózy, jelikož tiší bolest, mírní křeče, řeší bolesti hlavy i nevolnost. Odborníci na výzkum kanabinoidů opakovaně prohlašují, že konopí je jedním z nejbezpečnějších a nejefektivnějších způsobů léčby periferní neuropatie, jež může způsobit trvalé postižení.

Počátky antibiotické léčby lymské boreliózy mohou poškodit trávicí trakt a zároveň mohou likvidovat prospěšné bakterie v těle, které ho tak zanechávají nechráněné před plísňovými a bakteriálními infekcemi. I léky proti bolesti mohou ničit výstelku trávicího traktu, která obsahuje buňky s receptory CB1. Konzumace konopí stimuluje receptory CB1, napomáhá tak obnově trávicího traktu a potlačuje nežádoucí projevy, jako je bolest žaludku, citlivost na potraviny a průjem.

Související termíny