Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

Sensimilla

Sensimilla je název pro takové rostliny konopí, které neobsahují semena. Toto označení se týká všech rostlin, u nichž zůstává samičí rostlina neopylena, takže nemůže produkovat semena. Znamená to, že je určena pouze k produkovat květů – palic.

Neopylený stav totiž přispívá k tomu, že rostlina produkuje zvýšené množství kanabinoidů, především tetrahydrokanabinolu (THC), jenž navozuje fyzickou a psychoaktivní reakci známou jako „zkouření“ či „rauš“, ale i další kanabinoidy jako CBD, CBN atd.

Španělský původ

Slovo „sensimilla“pochází ze španělštiny a v překladu znamená „bez semen“. Tento termín se díky silnému španělskému vlivu na pěstování konopí v Kalifornii, kde se dlouhá desetiletí pěstuje nejvíce konopí z celé Ameriky, rozšířil napříč celou konopnou kulturou a běžně se jím dnes po celém světě označuje konopí, které vyrostlo ze samičí rostliny a které neobsahuje semena. Samičí rostlina tak neinvestuje veškerou energii do produkce semen, prostě dál kvete a dává vzniknout novým palicím – jinými slovy navyšuje koncentraci THC a dalších vyhledávaných kanabinoidů.

 

 

Sensimilla