Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Pražský Million Marihuana March

Jedna z celosvětově nejrozšířenějších protestních akcí požadujících legalizaci konopí probíhá každý rok i v hlavním městě České republiky Praze. V zahraničí se události říká také Global Marijuana March a první ročník se konal v roce 1999, kdy stovky tisíc lidí po celém světě protestovali proti prohibici konopí (celkem ve více než 829 městech z více než 70 zemích světa).

První ročník českého pochodu / průvodu / demonstrace se konal ještě dříve, než začala globální verze – již v roce 1998 – nejednalo se tedy o akci pod hlavičkou MMM, ale samostatný počin českých legalizačních aktivistů. Podle webových stránek občanského sdružení Legalizace.cz, která akci každoročně organizuje, se oficiální nultý ročník globálního pochodu konal v Praze o dvě léta později – v roce 2000. Nutno ovšem podotknout, že tento nultý ročník i ty následující se nesly v duchu organizačních problémů, nedostatečné propagace, kolizí s jinými akcemi a celkově nevelkým zájmem veřejnosti a médií.

V následujících letech se podařilo přilákat mnohem větší počty demonstrantů, zvýšit zájem hlavních médií a z pražské verze MMM udělat jednu z největších legalizačních akcí v celé Evropě.

mmm.legalizace.cz

Pražský Million Marihuana March

Související termíny