Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Somango XL

Průměrné hodnocení: 4 (1× hodnoceno)

Somango je odrůda oblíbená kvůli sladké chuti a ovocné vůni, a jak je vidno na internetových fórech, získala si během let uznání i mezi konopnými kritiky. Jméno si získala na základě své ovocné příchuti, která připomíná tropické mango.

Nová odrůda Somango XL vznikla spojením dvou produktivních a robustních linií Somango a Critical 47. Při vývoji byl tento hybrid testován v širokém měřítku. Feminizované Somango je genetickou směsicí tvořenou 25 procenty sativy a 75 procenty indiky. Rostlina mají velmi kompaktní strukturu a současně se vyznačují krásou a elegancí. Somango XL dosahuje maximální výšky 100 centimetrů při pěstování uvnitř, takže se řadí spíše k menším rostlinám. Při pěstování venku však dokáže vyrůst až do výšky 200 centimetrů. Zralé rostliny mají listy s hedvábně fialovým nádechem a palice jsou jako poprášené jemnou vrstvou krystalů. K dosažení plného potenciálu je potřeba nechat kytky v období květu zhruba 9 týdnů. Nicméně někdy je kvetení u konce již za 8 týdnů. Při pěstování venku je doba sklizně na konci září.

Obecně se jedná o velmi odolnou a nenáročnou odrůdu. Třebaže vydrží hodně, je fakt, že má tendenci neustále bujet a houstnout, a to jak ve struktuře celé rostliny, tak i co se týče masivních květenství, a tudíž je lepší ji průběžně zastřihávat a tím provzdušňovat celý ten porost. Při pěstování je zapotřebí pečlivá kontrola vlhkosti, aby se zabránilo vzniku plísně a zajistilo, že zdravé rostliny budou i nadále vytvářet velké palice.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
25% sat./ 75% ind.
Doba květu indoor
8 - 9 týdnů
Doba květu outdoor
konec září
Genetika
Somango x Critical 47
Výška rostliny
Uvnitř: 60–100 cm, venku: 120–200 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!