Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Purple#1®

Průměrné hodnocení: 4.4 (16× hodnoceno)

Purple #1 je celosvětově známá, klasická a původní odrůda Purple, která se objevila začátkem 80. let a od té doby bývá oceňována díky svému unikátnímu nachovému zbarvení. Původní Purple #1 od Dutch Passion, s níž se lze často setkat i v nabídce jiných semenných bank, je mix sativy a indiky v poměru 1 : 1. Indikové geny vycházejí ze speciální afghánské fialky, která byla v Holandsku pečlivě křížena s vynikajícími indikami a sativami, čímž vznikla odolná outdoorová odrůda, plně adaptovaná na holandské podnebí.

Jakmile začne kvést, zbarví se kalichy do fialova a objeví se sladce vonící, lepkavé lístky fialové barvy, které rostou uprostřed pryskyřicí prosáklých, rovněž fialových palic. Purple #1 typicky dorůstá výšky 1,5–2,5 m, je určená pouze pro pěstování v outdooru a ve skleníku a dozrává brzo. Vějířovité listy se vzhledově často podobají sativovým odrůdám a také se barví do nachova. Tato jedinečná fialka má po celé Evropě své skalní fanoušky a již zhruba 30 let od doby, kdy se objevila poprvé, zůstává široce oblíbenou odrůdou.

Purple #1 vytváří lepkavé, ovocně vonící palice s poněkud drsnějším, přitom ale nenápadným aroma. Výborná volba pro ty, kdo hledají rychle dozrávající a hodně odolnou outdoorovou fialku.

 

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
indika / sativa
Doba květu outdoor
8 týdnů, září/říjen
Genetika
Neznámý hybrid
Vůně
ovocná
Výška rostliny
1,5-2,5 m
Šlechtitel
Dutch Passion
Země
Nizozemsko

Fotogalerie

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!