Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

O.G. Kush

Průměrné hodnocení: 3.8 (5× hodnoceno)

Tento strain, původem ze severní Kalifornie, vešel na celém světě ve známost díky svému výraznému aroma. O.G. Kush je jedinečný a ostatní odrůdy se s ním vůbec nemohou srovnávat. Genetický původ přitom není znám. Někdo říká, ze O.G. Kush je mix ChemDawg s Lemon Thai a Pakistani Kush. Podle jiných se jedná o speciální řízek z odrůdy ChemDawg ze začátku 90. let. Dokonce ani význam názvu O.G. není jednoznačný, údajně by snad mohl znamenat Original Ganster. Vzhledem k jeho původu dnes nicméně panuje shoda v tom, že se jedná o zkratku Ocean Grown, tedy „Pěstováno u oceánu“.

O jedné věci se nicméně spory nevedou, a tou je popularita této feminizované konopné lahůdky. O.G. Kush si oblíbila spousta známých hollywoodských filmových hvězd a rapperů stejně jako pacientů využívajících konopí k léčebným účelům. Na O.G. Kush je nejmarkantnější jeho silné, jedinečné a velmi pikantní, lehce citrusové aroma, které jako by připomínalo dokonce až benzín nebo silné čisticí prostředky. Stejně tak i příchuť je silná a pikantní a ještě dlouho doznívá na patře. Doba květu je zhruba osm týdnů. Pokud jde o medicínský účinek, je komplexní a jeví se sativně, ačkoli v genetickém základu převažuje indika.

O.G. Kush je znám tím, že se během růstu poněkud vytahuje do výšky, což s počátkem doby květu začne bohatě obrážet palicemi. Obecně dosahuje výšky 90 až 160 centimetrů. Feminizovaný O.G. od Kush Royal Queen Seeds má velké a husté palice, které tvoří limetkově zelené hrozny zalité spoustou pryskyřice. Není divu, že si získal tak velkou popularitu po celém světě. 

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
25% sat./ 75% ind.
Doba květu indoor
7 - 9 týdnů
Doba květu outdoor
říjen
Genetika
Chemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
Vůně
citrus a benzín
Výška rostliny
Uvnitř: 90–160 cm, venku: 180–220 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!