Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Northern Light

Průměrné hodnocení: 4 (2× hodnoceno)

Co se týče odrůd, které zanechaly svou stopu v genetice konopných rostlin, s nimiž se setkáváme dodnes, jen málokterá odrůda měla na historii pěstování konopí takový dopad jako právě Northern Lights. Má se za to, že původní verze Northern Lights pochází ze západního pobřeží Ameriky a že se na ní podílelo 11 různých genetik. Každá z těchto linií byla dlouhá léta šlechtěna a křížena mezi sebou a tudíž hybridizovala v takové míře, že přesný genetický základ zůstává navždy zahalen tajemstvím. Jedna věc je ale jistá, totiž že genetika Northern Lights se stala základem pro řadu z oceňovaných klasik v historii konopí.

Říká se, že Northern Lights byla čistá indika původem z Afghánistánu, i když některé z původních 11 rostlin měly údajně také thajský genetický základ. V tomto případě se jedná o feminizovaná semena, která jsou stále převážně indikovým hybridem, nicméně v listové struktuře je vidět vliv sativy.

Feminizovaná Northern Lights od RQS vyroste při pěstování v indooru až do výšky 1,6 m, venku ovšem dosáhne i více než 2 metrů. Vykazuje spíše širší vzdálenosti mezi větvemi a má dlouhé, tenké listy, což jasně ukazuje na její sativové kořeny. Teprve po započetí kvetení se probudí její afghánské dědictví, totiž zalití palic hustou pryskyřicí, která se tvoří po celé rostlině a zejména na obrovské hlavní šišce.

K ideálnímu výkvětu potřebuje přívětivě teplé prostředí jižního Španělska, Kalifornie nebo severní Afriky. Je-li pěstována na plném slunci a má-li dostatek živin a vody, vyroste z ní vyložený strom. Doba kvetení končí po 7 až 8 týdnech, někteří pěstitelé ale udávají sklizeň již po 7 týdnech. Během procesu kvetení se tvoří palice, které mají světlý, pryskyřičný povrch, jenž se ke konci růstu začne lesknout.
V kouři je jasně patrné afghánské dědictví. 

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
100% ind.
Doba květu indoor
7 - 8 týdnů
Doba květu outdoor
konec září
Genetika
Northern Light S1
Výška rostliny
Uvnitř: 100–160 cm, venku: 180–220 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!