Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Critical Sour ®

Zatím nehodnoceno

Critical Sour je zástupcem nové generace hybridů od šlechtitelů z Female Seeds. Jejich cílem bylo tentokrát vyšlechtit rychle dozrávající odrůdu. Critical Sour je doslova zaplaven voňavými trichomy. Mateřský hybrid Maroc x Grapefruit byl za účelem urychlení květu zkřížen se zpětně kříženým otcem Auto NL x Auto NL x Auto Critical. Critical Sour od Female Seeds zdědil vlastnosti zejména po matce a Auto Critical. Pěstuje se snadno a je to hodně odolná kytka. Oproti ostatním outdorovým odrůdám je Critical Sour spíše nižšího vzrůstu. Jedna z třiceti rostlin může být samonakvétací.
Critical Sour je převážně indika – kompaktní, s pevným ohebným stonkem, širokým rozpětím mezi větvemi – a jen co nasadí do květu, tak se natahuje dál. Průměrný poměr palicemi a listím je vynikající čili je tam mnohem více květů než listů. Hutné lepkavé palice rostou jako divé. Jsou spíše delší a štíhlejší. Otevřená struktura palic umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu a ve finální fázi kvetení zabraňuje vzniku plísně.

Critical Sour je garancí příjemného aroma: je ovocné, zemité až kořeněné. Vůně není nikterak intenzivní. Jemná delikátní příchuť během inhalace připomíná legendární ananasový fenotyp odrůdy Grapefruit. Právě díky genům Marocu a Auto NL je přítomný i zmíněný kořeněný/zemitý nádech, dotvářející celou paletu vůní.
Critical Sour má dobré léčebné využití, jelikož Auto NL se přirozeně hodí k úlevě od bolesti a artritidy, ale i zmírnění stresu, úzkosti a nevolnosti.

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
převážně indika
Doba květu indoor
8–9 týdnů
Genetika
(Maroc x Grapefruit) x (Auto NL x Auto NL x Auto Critical)
Vůně
ovocná, zemitá až kořeněná
Výška rostliny
Indoor výška: 80–140 cm, Outdoor výška: 100–250 cm
Šlechtitel
Female Seeds
Země
Nizozemsko

Účinky

Jak na vás bude odrůda působit

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!