Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Cannabis liberation day

I přesto, že Nizozemsko vždy patřilo k zemím vůči konopí spíše liberálním, vznikl i zde díky aktivitě občanského sdružení VOC Nederland festival na podporu legalizace marihuany v rámci celosvětové série demonstrací Global Marihuana March. V lokálním pojetí nese název Cannabis liberation day a  koná se začátkem letních měsíců v oblíbeném, snadno dostupném a údajně i nejzelenějším parku v Amsterdamu. Akce oslavuje mezinárodní konopnou kulturu, požaduje po státu toleranci a vyzývá k dekriminalizaci pěstitelů, spotřebitelů i obchodníků.

Bohatý kulturního program na hlavní scéně nabízí široké spektrum pozvaných mluvčích, kapel a DJs z domova či zahraničí. Na místě je připraveno také prostorné festivalové městečko s konopnými trhy, workshopy, diskusními panely, doprovodným programem a samozřejmě i spousta tematického chutného občerstvení. Přes padesát různých stánků prezentuje výrobky domácích producentů i novinky ze zbytku světa.

Akce se během nedlouhé existence zařadila mezi nejpohodovější setkání příznivců konopí v celé zemi k čemuž přispívá i fakt, že vstup  do festivalového areálu Cannabis liberation day ve Flevoparku je pro všechny návštěvníky zdarma.

www.cannabisliberationday.org

Cannabis liberation day