Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Canapa Mundi

Canapa Mundi je poměrně mladý mezinárodní veletrh konopí organizovaný začátkem roku v hlavním městě Itálie, Římě. Pořádá ho italské kulturní sdružení Tauris v několika tematických výstavních pavilonech na deseti tisících metrech čtverečních.

Více než 120 zahraničních vystavovatelů komplexně představuje ve třech sektorech většinu konopných průmyslových oborů. Návštěvníci se tak například dozvědí informace o pěstování a zpracování marihuany, výrobě konopných potravin, kosmetiky, textilu či využití ve stavebnictví. Samostatnou expozicí pak bývá umění, řemeslo, obchod, technologie a výzkum.

Ačkoliv je průmyslu a zpracování konopí věnována celá jedna hala, hlavním tématem Canapa Mundi bylo v minulých letech převážně potravinářství a tzv. konopná kuchyně. Osmdesát procent výstavní plochy tak zaplňují zemědělci, výrobci potravin, lahůdek nebo nápojů.

Nedílnou součástí se staly i odborné semináře, konference a worshopy. První den se scházejí úředníci a agronomové nad právními aspekty pěstování konopí s cílem odstranit administrativní překážky, později pak probíhá pásmo věnované léčebnému konopí za účasti lékařů, vědců a pacientů či speciální blok věnovaný dekriminalizaci a legalizaci marihuany pro rekreační užití. Veletrh CanapaMundi v bohatém programu doprovází plejáda populární umělců a zábavných aktivit.

www.canapamundi.com

Canapa Mundi