Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Blunt

Blunt je v podstatě vyprázdněný doutník, jehož vnitřek je naplněn konopím. Jako „obal“ slouží stočený tabákový list z laciného doutníku. Obecný výraz blunt vznikl ve Spojených státech podle kdysi oblíbené značky doutníků Phillies Blunt, ale dnes lze k ubalení bluntu samozřejmě použít jakékoli běžně dostupné laciné doutníky nebo cigára.

Výhodou je snadná příprava a dostupnost. Další běžná označení pro blunt v Americe jsou „El-P“ nebo „L“ podle další oblíbené značky El Producto, případně také „Holanďan“, jenž odkazuje na značku Dutch Masters. U kuřáků bluntů jsou také populární značky doutníků a cigár Backwood, Swisher Sweets and a White Owl.

 

Všechny chutě světa

Blunty lze dnes sehnat nejen jako obyčejné tabákové listy, ale i jako předem srolované dutinky s mnoha ovocnými příchutěmi. Protože obalové listy bluntu jsou z tabáku, musejí kuřáci počítat i s riziky jeho užívání, jako je například vznik závislosti na nikotinu. Ke kouření konopí lze používat vysypané levné doutníky a cigára nebo již zmiňované oblíbené doutníkové „bluntové obaly“. Tyto výrobky jsou legální, protože jsou oficiálně určeny k doutníků tabákovými směsi.

Blunt