Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Fast Flowering

Fast Flowering

Fast Flowering Strains: Rychle kvetoucí odrůdy

Spousta seedbank nyní nabízí speciální produktové řady, které obsahují rychle rostoucí odrůdy oblíbených modelů. Vžívá se pro ně označení fast flowering, tedy rychle kvetoucí a spojuje se v nich potence nejlepších klasických odrůd s růstovým cyklem samonakvétacích modelů. Výsledkem je rychleji dozrávající květ bohatý na pryskyřici, a tudíž i kanabinoidy.

 

Ne samonakvétání, ale rychlejší než běžně

První generace těchto hybridů je výsledkem křížení vysoce kvalitních klonů s třetí generací samonakvétacích rostlin. Při pěstování je třeba jenom drobných zásahů, což umožňuje vytvoření jednoduchého plánu péče o rostliny. Rychle kvetoucí genetika umožňuje krátkou a efektivní cestu k bohatě rozrostlým palicím té nejvyšší kvality, a to třeba již koncem srpna.

Díky nedlouhému životnímu cyklu, jenž může být ukončen za velmi krátkou dobu – někdy jen osm týdnů –, jsou poslední hybridy jedny z nejrychlejších modelů momentálně dostupných na trhu. Jsou geneticky kódovány, aby vykvetly podle rychlejšího časového plánu a měly kratší období květu, což je žádoucí pro oblasti, kde se s příchodem podzimu objevuje vyšší vlhkost, v jejímž důsledku hrozí vznik obávaných plísní.

Čas sklizně přichází u rychle kvetoucích odrůd klidně již za šest až sedm týdnů kvetení.