Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Hlavní záložky

Výrobce

Blue Mystic

Průměrné hodnocení: 4.5 (2× hodnoceno)

V hornaté oblasti Oregonu a Kalifornie kdysi působila skupina zkušených pěstitelů konopí, kteří se věnovali vývoji několika nových odrůd, jež nakonec položily základy pro severoamerické variety, s nimiž se můžeme dnes setkat. Členem této skupiny byl také jeden legendární pěstitel, který zkřížil původní thajské odrůdy, thajské hybridy a jeden afghánský hybrid z osmdesátých let, a po selekci a šlechtění stovek či tisíců semen vznikla jedna z nejznámějších odrůd na světě – Blueberry nebo Borůvka.

Royal Queen Seeds následně z tohoto velkého genetického tavicího kotle z Kalifornie a Oregonu získali úžasný borůvkový strain, z něhož vytvořili feminizovaná semena a dali mu název Blue Mystic. Blue Mystic neroste příliš do výšky, strukturou připomíná bonsaj nebo brokolici, která vyroste do maximální výšky něco přes jeden metr. Jelikož se moc nežene nahoru, zastřihnutím se dá vytvořit křovinatější struktura. Experti z RQS doporučují nechat Blue Mystic v růstové fázi o týden déle, aby plně projevil svůj potenciál. Při pěstování venku potřebuje středomořské nebo kalifornské klima, v severní Evropě se mu příliš nedaří.

Feminizovaný Blue Mystic je připraven ke sklizni za 8 týdnů a má svěže sladkou chuť čerstvého ovoce. Když se rostlině dá o něco více času, zhruba do 10 týdnů, svoji příchuť sice částečně ztratí, odměnou ale budou ještě výraznější palice. Před zpracováním je vždy lepší nechat rostliny usušit, nicméně v případě Blue Mystic je to i nezbytnost, má-li se příchuť zachovat v celé své úplnosti. Při dodržení správného postupu je prý chuť Blue Mystic tak sladká a osvěžující, jako kdybyste se napili ovocné šťávy. Zkrátka indika s intenzivní příchutí! 

Základní parametry

Informace o původu a životních cyklech rostliny

Typ
20% sat./ 80% ind.
Doba květu indoor
8 - 9 týdnů
Doba květu outdoor
říjen
Genetika
Blueberry x Northern Light
Výška rostliny
Uvnitř: 60–100 cm, venku: 180–220 cm
Šlechtitel
Royal Queen Seeds
Země
Nizozemsko

Diskuze

Přidat komentář

V databázi nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo okomentuje tento produkt!

V databázi nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo recenzuje tento produkt!