Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Od konopí k endokanabinoidům – od starověkého po současné lékařské využití konopí.

Prezentace profesora Lumíra Ondřeje Hanuše na Cannafestu 2014. Přednáška je v původním znění, její stručný obsah najdete v popisu níže.

Přednáška zmiňuje historii léčebného použití konopí s poukazem na jeho příznivé účinky na zdraví člověka, historii objevů obsahových kanabinoidních látek, kanabinoidních receptorů a endokanabinoidů u člověka (což dalo výzkumu léčebného použití konopí zcela nové rozměry, neboť tak byl objasněn mechanizmus látek z konopí na zdraví člověka). Důraz je položen nejen na léčivé účinky psychoaktivního D9-tetrahydrokanabinolu, ale i na kanabidiol, který, jak se ukázalo, je významnou látkou v léčbě nemocí. Zmíněna je současná situace léčby konopím v Izraeli, vliv kanabinoidních látek na některé nemoci. Na grafech je ukázáno, jakých kvalit je užíváno k léčbě konopí v Izraeli, jak důležitá je homogenita pěstovaných rostlin a jaký vliv měly jednotlivé objevy na další vědecký výzkum.

Nenechte si ujít příští konferenci na veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest, který se bude konat ve dnech 10. - 12.listopadu 2017 na výstavišti Incheba v Praze. Simultánní překlad přednášek je zajištěn.
 

 

_____________________________________________

_____________________________________________

www.cannafest.com
www.facebook.com/cannafest
 

Fotogalerie