Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Izraelský program léčby konopím – komparativní analýza a další programy v různých zemích.

Prezentace od Boaze Wachtela na Cannafestu 2014. Přednáška je v původním znění, její stručný obsah najdete v popisu níže.

Izraelský národní program léčby konopím (řízený Státní agenturou pro konopnou léčbu, YAKAR) se rychle rozrůstá a stává se modelovým příkladem systému, který plně respektuje nařízení úmluv OSN o nakládání se zakázanými omamnými látkami za léčebnými účely. V přednášce se seznámíme se vznikem a vývojem izraelského programu, představíme jeho základní součásti (pacienty, lékaře, média, vzdělávání, rozhodovací procesy, náklady, pěstitele, odrůdy atd.) a provedeme srovnání se státními programy léčby konopím v Kanadě, Nizozemsku a nově také v České republice a Uruguayi. Nakonec se pokusíme vyvodit závěry ze srovnání jednotlivých programů a předložíme návrh na ideální program, který bude plně odpovídat potřebám všech pacientů a bude aplikovatelný v jakékoli zemi, jež plánuje spustit státní program léčby konopím.

Nenechte si ujít příští konferenci na veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest, který se bude konat ve dnech 10. - 12.11. 2017 na výstavišti Incheba v Praze. Simultánní překlad přednášek je zajištěn.

www.cannafest.com
www.facebook.com/cannafest

Fotogalerie