Home
Cannapedia Encyclopedia of cannabis strains

Cannabis-enriched olive oil

Olivový olej je známý pro své blahodárné účinky na lidské zdraví i pro svou jedinečnou chuť. Vyživuje buňky, usnadňuje pronikání kanabinoidů do těla, ať už při orálním požití nebo skrze pokožku.

 

Jak si obohacený olej připravit

 

Přísady

 • 1 velká zavařovací sklenice
 • 1 velký hrnec vody
 • 15–60 g konopí dle vlastní volby a odhadované síly
 • 1 l olivového oleje
 • síto
 • kuchyňský teploměr
 • plech na pečení či ohnivzdorná mísa

 

Instrukce

 1. Začněte s15 až 60 g trimu s co nejvyšším obsahem THC nebo CBD dle vlastní volby. Záleží na vás, jak silný chcete olej mít. Asi 30 gramů konopí na jednu dávku oleje představuje ideální množství. Pokud do oleje přidáváte palice, začněte na spíše s 10 až 20 gramy. Prvním krokem je dekarboxylace konopí.
 2. Při výrobě oleje s vysokým obsahem THC konopí by dekarboxylace měla trvat cca 20–30 min při teplotách 110–120 °C. Pokud naopak pracujete s odrůdou bohatou na CBD, měl by proces probíhat 30–60 min při teplotách od asi 140 do 150 °C.
 3. Zatímco se konopí dekarboxyluje, začněte ohřívat vodu v hrnci. Na dno hrnce položte víko zavařovací sklenice, aby na něj šla později sklenice usadit.
 4. Poté, co se konopí v troubě zcela dekarboxyluje, jej přidejte do sklenice. Do sklenice nalijte olivový olej tak, aby v něm bylo konopí zcela ponořeno.
 5. Sklenici umístěte na 1–2 hodiny do teplé vody, teplotu udržujte středně nízkou. V této fázi se na sebe látky vážou. Je nutné, aby měl olej po dobu asi jedné hodiny teplotu v rozmezí 66–93 °C. Kuchyňským teploměrem kontrolujte, zda má olej správnou teplotu.
 6. Jakmile se konopí a olej navážou, přeceďte olej pomocí lisu, fáčoviny či síta.
 7. Výsledný produkt uchovávejte v chladu.
 8. Olivový olej s konopím můžete zařadit do svých oblíbených receptů.
Konopím obohacený olivový olej