Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Weed Style: Tráva v maskáčích

S velmi originálním způsobem, jak se vypořádat s obrovskou poptávkou po léčebném konopí, přišla před několika málo lety italská vláda.

V touze vyhnout se závislosti na drahém dovozu certifikovaných odrůd z Nizozemska zadala pěstování velkého objemu marihuany organizaci, u níž by to ve středoevropských poměrech jen málokdo čekal. A tak se skutečně i stalo. Podstatné množství opojné byliny dodává na trh sama republiková armáda. Ačkoliv ozbrojená složka s jejím rozšířeným užíváním ve svých řadách marně bojuje, u civilistů naopak sklízí nevídaný úspěch. Díky pozitivním reakcím odborníků a více než tří tisíc pacientů se začátkem roku objevila zpráva o navýšení minimální produkce na sto kilogramů.

Přípravek, který se na trhu prodává pod označením FM2 vzniká v přísně střežených vojenských laboratořích ve Florencii a jeho výroba podléhá nejpřísnějším požadavkům na sterilitu. Pětigramové balení vyjde zákazníka až o dvacet euro levněji, než u jeho zahraničního protějšku, koncová cena ovšem i přesto mnoho lidí motivuje spíše k nákupu nekvalitní marihuany na černém trhu.

TXT: Hugo Houser