Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Technické

Technické

Technické

Mnoho lidí po celém světě se mylně domnívá, že legálně pěstované technické konopí, které neobsahuje psychoaktivní THC (resp. ho obsahuje v maximálním množství 0,3 procenta), je jiný rostlinný druh než ilegální konopí s obsahem THC nad 0,3 procenta, jemuž se slangově říká marihuana.

Umělé dělení

Skutečnost je ale taková, že technické konopí a „netechnické“ konopí neboli marihuana je jeden a ten samý rostlinný druh s jediným rozlišujícím znakem, jímž je právě množství THC. V podstatě tak lze říct, že technické konopí představuje jen jakousi specifickou „skupinu odrůd“, která vznikla pouze z důvodu legislativního rozdělení konopí na legální a ilegální ve třicátých letech minulého století.

Jakmile pěstujete semena technického konopí a nějakou náhodou se v nich bude nacházet více než 0,3 procenta THC, což je při vhodných podmínkách klidně možné, rázem se v očích zákona stanete pěstitelem zakázané marihuany.

Všestranné využití   

Konopí pro technické použití pěstovali lidé po celém světě odnepaměti, dokud v 19. a 20. století došlo z různých důvodů k jeho vytlačení na okraj zájmu. V poslední době ale jeho popularita rychle roste díky tomu, jak se nám daří znovuobjevovat výrazný hospodářský potenciál spojený s šetrností k přírodě.

V České republice je možné pěstovat technické konopí až na 100 m2 bez ohlášení, v případě větších ploch je nutné vše hlásit celnímu úřadu. Vždy je ale nutné mít certifikát osiva prokazující, že se opravdu jedná o odrůdy s obsahem THC pod 0,3 procenta.

Související termíny