Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Starosta Filadelfie volá po legalizaci konopí

Nejlepší způsob, jak přestat plýtvat veřejnými prostředky a policejními zdroji, je podle starosty Jima Kenneyho legalizace konopí v celém státě.

„Skutečné řešení je legalizovat konopí v Pensylvánii stejně, jako se to stalo v Coloradu,“ prohlásil Kenney v pondělí na tiskové konferenci, která se konala po masivním zásahu na nelegální „huličské“ party. „Vyhneme se tak nutnosti vysílat k takovým případům policii.“

 

Pořádná party

Při zásahu ve skladišti v městské části Frankford zatkla policie devatenáct převážně mladých mužů a tři ženy podezřívané z „prodeje konopí ve velkém množství“. Dalších 175 lidí pak bylo propuštěno bez stíhání. Dohromady bylo zabaveno asi 23 kg konopí, peníze v hodnotě 50 000 dolarů (v přepočtu 1,2 milionu Kč), čtyři pistole a asi 45 kg pochutin obsahujících THC. Podle očitých svědků mezi ně patřili například konopní gumoví medvídci.

Podle starosty Kenneyho je sice nelegální prodávat konopí v tak velkém množství, ale situace prý mohla být řešena jinak, tedy s menším využitím policejních zdrojů. Sám prý o plánu na razii nevěděl.

„Policií se do až takové hloubky nezabývám a oni sami nám o tom dopředu neřekli. Plánovalo se to prý celé dva měsíce. Nevím, jestli se všechny zdroje nedaly využít k něčemu lepšímu. Na druhou stranu je pravda, že organizátoři party uspořádali na nepříliš bezpečném místě a prodejem konopí v tak velkém měřítku si pěkně koledovali,“ uznal. „Stejně si ale myslím, že to ze strany policie bylo asi trochu moc,“ dodal.

Txt: Jan Přívratský