Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Kačer Donald nemá rád konopí: Zákaz léčebného konopí v Disneyho zábavních parcích

Na Floridě získala léčba konopím v listopadovém referendu podporu milionů lidí a v Kalifornii je legální již od roku 1996, ale v obou státech existují místa, kde tato forma terapie povolena není. Podle nové firemní politiky k nim patří i Disney World ve floridském Orlandu a také „nejšťastnější místo na Zemi“ – Disneyland v Jižní Kalifornii.

Orlandský zábavní park ve čtvrtek ráno aktualizoval své webové stránky, na kterých výslovně zařadil „marihuanu“ v jakékoli podobě mezi zakázané položky. O této změně informoval kanál WESH 2 News.

„Návštěvní řád pro zábavní parky zrovna upravujeme a pro obě místa nyní platí stejná pravidla,” vysvětluje Melissa Brittová, vedoucí tiskového oddělení Disneylandu. Ve čtvrtek 4. května odpoledne bylo konopí přidáno na seznam zakázaných položek v návštěvním řádu na webu. Zákaz se týká všech forem konopí a nerozlišuje se mezi konopím lékařským a rekreačním.

„Revidujeme návštěvní řád, aby bylo jasné, že v našich zařízeních není povolena žádná droga,“ odpověděla tisková mluvčí stanici WESH 2 News na dotaz, čeho se změny budou týkat. „Některé státy sice užívání marihuany pro léčebné nebo rekreační účely legalizovaly, podle federálních zákonů ale zůstává zakázaná.“

Orlandský advokát Matt Morgan, obhájce legalizace, jenž prosazoval Dodatek č. 2, který v tomto státě povolil konopí pro léčebné účely, sdělil stanici WESH, že jej toto rozhodnutí nepřekvapuje. „Je smutné, že když u někoho v kabelce najdou byť jen kapesní vaporizér, budou to posuzovat jinak než třeba tabletu mnohem nebezpečnějšího Oxycontinu (legální lék proti bolesti na bázi opiátů, který je jednou z hlavních příčin současné epidemie v předávkování těmito léky v USA – pozn. autora)? Budou se k tomu člověku chovat jinak a nepustí ho kvůli tomu do zábavního parku?“

Txt: Jan Přívratský