Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Huliči jsou sociální paraziti! Řekl státní zástupce.

Takřka neuvěřitelný rozhovor poskytl pro veřejnoprávní Český rozhlas státní zástupce v kauze zátahu na growshopy, pan Kamil Švec. Ve svém vyjádření označil všechny uživatele konopí za sociální parazity a prodej semínek přirovnal k výrobcům nukleárních zbraní pro masové vraždy. Dále čtěte opravdu pečlivě: možná vás totiž za pár minut sežere i medvěd! 

Spravedlivý rozsudek

K bedlivě sledovanému případu majitelky growshopu, paní Renaty Zoubelové se na konci prázdninového období nečekaně vrátil také Český rozhlas. Obvodní soud ji v minulosti potrestal pokutou 12 tisíc korun a propadnutím majetku u něhož se podařila prokázat spojitost s nabádáním k propagaci a pěstování konopí. Zbytek zabavených věcí měl být podnikatelce podle nejnovějšího rozhodnutí soudu navrácen.

Semínka jako atomová bomba!

Ačkoliv několik českých soudů požadavek státního zástupce Kamila Švece označili za absurdní, bojovník za vlastní pojetí spravedlnosti se nevzdal a redaktorovi veřejnoprávního média poskytl výživný a velice ilustrující interview. V něm označil uživatele konopí za sociální parazity a vyjádřil se pro nekompromisní a tvrdou represi. Otázek se ani v nejmenším nebál a prodej osiva dokonce přirovnal k prodeji obohaceného uranu, stežejní složky k výrobě atomové bomby: „Můj názor je v ostrém kontrastu, protože to je například jako prodávat obohacený uran, i když je zakázáno vyrábět atomovou bombu. Byl by postižitelný prodejce kompletního sortimentu, z něhož lze bombu vyrobit, ale řeklo by se: kdo prodává obohacený uran, tak to je nic, to není trestné. Ale přitom je to klíčový komponent, bez něhož to nevyrobíte. A když v případě nemáte osivo, všechny ostatní komponenty jsou vám k ničemu,“ tvrdí v rozhovoru pro server Irozhlas.cz žalobce Švec.

Trestní represe jako Švecův všelék

Kdyby si lidé z konopí vyráběli pouze mazání a zůstalo poouze okrajovou záležitostí, státní zástupce Švec by neviděl problém. Jakmile se z něho ovšem stane životní styl, je to obrovský malér. Svoji touhu po šikaně obyčejných lidí následně téměř dokonale ilustroval v další odpovědi: „My nemáme nic jiného než trestní represi, neexistuje jiná přirozená brzda. Za posledních sto let došlo k dramatickému vývoji ve zneužívání drog. Za první republiky to byl luxus pro smetánku. Nebyla sociální ani lékařská péče. Byly tam přirozené bariéry. Kdyby pračlověk snědl psychotropní houby, zapil je medovinou a práskl sebou na zem, sežere ho první medvěd, který by šel kolem, a bylo by hotovo.“

Celé znění rozhovoru v režii redaktora Ondřeje Golise z redakce internetového vysílání Českého rozhlasu aktuálně nabízíme našim čtenářům na:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/huleni-je-socialni-parazitismus-zbrzdit-ho-muzeme-jen-represi-mini-zalobce-z_1708231800_ogo

 

Zdroj: Český rozhlas; Irozhlas.cz; Ondřej Golis

TXT: HUGO HOUSER

Fotogalerie