Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Firma na Floridě přišla s revolučním „vylepšovákem“ na pěstování konopí

Chcete mít skvělé výnosy a zahradničit zcela bez půdy, a to dokonce i bez písku, štěrku nebo tekutin? Ano, opravdu jde pěstovat rostliny „z ničeho“. Metoda aeroponie je sice známá už delší dobu, ale za účelem pěstování co nejvíce konopí na co nejmenším prostoru ji nyní zdokonalila společnost z města St. Petersburg.

 „Rostliny nám rostou minimálně o deset procent rychleji,“ tvrdí Doug Fyvolent z firmy Solaridy. Společnost používá tři metry vysokou konstrukci „CropTower“, která umožňuje pěstovat až 104 rostlin na 25 m2 a maximálně tak využít všechen prostor. Nápadem se inspirovali u NASA a vylepšili jej specificky za účelem pěstování konopí.

 

Dostatek pěstebního prostoru je základ

Doug se problematikou pěstování konopí zabývá už léta. Zjistil, že pro všechny zelené zahradníky je velkým problémem místo. „S naší metodou dokonale využijete prostor, kterým již disponujete, a přitom si ušetříte starosti, peníze a čas, které by byly nutné při hledání větší pěstírny,“ vysvětluje pyšný inovátor. Naprojektovat celý systém i s propracovaným aeroponickým zavlažováním trvalo dva roky. “Pumpujeme vodu, která se pak ve formě mrholení snáší na kořínky. Vodu potom recyklujeme v nádrži,“ vysvětluje Fyvolent.

„Na zhruba 1 m2 půdy dokáže průměrný zahradník při běžném postupu získat výnos kolem 0,5 kilogramu konopí. Když použijete CropTower, vyroste vám na stejné ploše 104 rostlin, z nichž můžete sklidit až 13,5 kilogramů,“ tvrdí majitel firmy. Hlavním tajemstvím úspěchu je podle něj důmyslné zavlažování kořínků.

Na Floridě je zatím legální pouze léčebné konopí, a proto se firma Solaridy zatím dohodla s několika producenty konopí v Coloradu, kde bylo i rekreační užívání konopí legalizováno v roce 2012.

Txt: Jan Přívratský