Domů
Cannapedia Encyklopedie konopných odrůd

Farmakokinetika a způsoby podávání kanabinoidů aneb Veliká výzva

Prezentace Rudolf Brenneisen na Cannafestu 2013. Přednáška je v původním znění, její stručný obsah najdete v popisu níže.

 

Specifická chemie fytokanabinoidů a komplexnost léčiv s obsahem cannabisu ovlivňuje jejich farmakokinetické charakteristiky. Proto je vyhodnocení a praktické ověření efektivních a pokud možno neškodných způsobů podávání skutečnou výzvou, a stejně tak i vývoj ideálních forem podávání.

K porozumění absorpci, distribuci, metabolismu a vylučování THC a další složek konopí po orálním, plicním nebo parenterálním podání je zapotřebí provedení fáze 1 klinických studií s dobrovolníky za použití příslušných bioanalytických metod. Výsledná data pak vytvářejí základ pro vývoj a optimalizaci adekvátních farmaceutických preparátů s ohledem na jejich farmakokinetické chování a terapeutické účinky.

V této přednášce prodiskutujeme pro a proti léčby založené na THC, respektive konopí, při uvážení příslušných farmakokinetických, farmakodynamických a galenovitých aspektů.

Nenechte si ujít příští konferenci na veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest, který se bude konat ve dnech 10.- 12.11. 2017 na Výstavišti Praha Holešovice. Simultánní překlad přednášek je zajištěn.

 

_____________________________________________

_____________________________________________

www.cannafest.com